Ať už plánujete novou masivní dřevěnou podlahu pro jeden pokoj, novou restauraci nebo rozlehlé kancelářské prostory, rád se toho úkolu chopím – sám nebo s pomocí svého zkušeného týmu. Mám rád výzvy a netradiční řešení, s chutí se pustím do moderních projektů ve spojení s architekty, ale třeba i do mozaikových podlah v historických objektech. Zkušenosti mám s obojím.

Zaměřuji se na kompletní realizace dřevěných podlah od přípravy podkladu přes pokládku krytiny a broušení až po finální úpravu.

Pokládka masivní podlahy

Vyrovnání podkladu

Přípravu podkladu rozhodně nepodceňuji – a také trvám na tom, že si podklad vyrovnám sám. Jen tak totiž můžu ručit za výslednou kvalitu. Nejčastěji používám nivelační stěrku, montáž podlahového roštu, záklop z OSB desek nebo odpružené volně ložené rošty. V půdních prostorách využívám suchý podsyp či jiné metody vyrovnání trámové konstrukce.

Podlahová krytina

Z krytin nejraději pracuji s dubem a obecně s tvrdými dřevinami, které jsou pro podlahy svými vlastnostmi ideální, ale nevyhýbám se ani ostatním druhům místních či exotických dřevin. Pokládám klasické palubkové podlahovky, masivní dřevěná prkna, parketové vlysy na všechny způsoby (stromeček, řemen, čtverec), umím také mozaiky či ohraničení – třeba vydlážděného prostoru před krbem. Často pro své klienty pokládám i dvouvrstvé nebo třívrstvé dřevěné podlahy, které jsou někdy vhodnější pro podlahové topení a díky vrstvení dřevo méně pracuje. Výjimečně pokládám i plovoucí podlahy a plovoucí vinylové podlahy.

Povrchová úprava

Klasickou povrchovou úpravou je lakování, které zajistí vysokou odolnost krytiny a má nízké nároky na údržbu. Stále větší oblibě se těší olejování, dřevo není pod vrstvou nátěru uzavřené a lépe dýchá. Na přání klientů můžeme povrch namořit, tedy opatřit barevným nátěrem, který dá vyniknout přirozené struktuře dřeva a zároveň ho chrání.

Podlahou to nekončí

Velkou výhodou je možnost sladit novou podlahu s dřevěným schodištěm a oba “projekty” zvládnout při jedné realizaci.

Jedinečné vlastnosti dřeva

Nejste si úplně jistí, jestli je pro vás dřevěná podlaha tou správnou volbou? Já dávám dřevu přednost z těchto důvodů:

dřevo voní, je to přirozený materiál, který je součástí našich domovů od nepaměti
dobře drží teplo, neprochládá, je radost po něm chodit bosou nohou
s věkem získává patinu, stárne do krásy, trvale zhodnotí nemovitost
když se povrch poškrábe, lze vybrousit a obnovit – to s plovoucí podlahou neuděláte
dřevěné podlahy pruží a svědčí vašim kloubům
dřevo je ideální volba pro alergiky
když je podlaha dobře udělaná a ošetřovaná, není její životnost omezená
dřevo je obnovitelný zdroj – dřevěná podlaha je zodpovědná volba pro životní prostředí (v porovnání třeba s laminátovou podlahou – výroba, životnost v řádu jednotek let, likvidace)

Můj přístup

Co můžete očekávat, když mě kontaktujete?

Upřesnění zadání

Na dálku si upřesníme jen některé detaily, rámcové rozpětí ceny a domluvíme se na termínu zaměření podlahy.

Zaměření a cenová nabídka

Osobně si prostor pro budoucí podlahu prohlédnu, zhodnotím stav podkladu, přesně prostor zaměřím a promluvíme si o Vašich očekáváních. Následně navrhnu ideální způsob vyrovnání podkladu, vhodnou krytinu a povrchovou úpravu. Od toho se bude odvíjet cenová nabídka, kterou vám pošlu v řádu dní od zaměření podlahy.

Realizace

Je hlučná, ale netrvá dlouho. Záleží na použitých materiálech a postupech, ale rámcově můžete počítat s tím, že na pokládce podlahy včetně úpravy povrchu jednoho pokoje pracujeme s kolegou jeden den. Druhý den bude nová podlaha pochozí a zhruba za 4 dny můžete nastěhovat nábytek. Všechen nepořádek po sobě uklidíme, všechny naše stroje zn. Festool jsou napojené na kvalitní odsávání, které zajistí minimální prašnost.

Záruka a údržba

Záruka na podlahu je podle zákona 2 roky, ale při správné péči je životnost podlahy v podstatě neomezená. Důležité je udržovat správnou vlhkost vzduchu – mezi 50 a 60 % relativní vlhkosti. U olejovaných podlah vás rád naučím, jak cca 1x ročně podlahu olejovat sami, lakované podlahy vyžadují zbroušení a nový lak po cca 15 – 20 letech.

Kontaktujte nás

Máte dotaz? Napište nám a my se vám ozveme s radou nebo nabídkou

Zavolejte nám

776 309 555


Email

info@podlahyzmasivu.cz

Telefon

+420 776 309 555

Kdy jsme k dispozici

Pondělí – neděle, 8:00 – 22:00

Kde nás najdete

Luční 771, Smržovka 468 51